Zaļajā ražošanas transformācijā “Stiga RM” investē vairāk nekā 7 miljonus eiro
Noslēgumam tuvojas ievērojams energoefektivitātes veicināšanas un izmešu daudzuma mazināšanas projekts “Stiga RM” bērza saplākšņa rūpnīcā Kuldīgā, kura īstenošanā uzņēmums investēs vairāk nekā 7 miljonus eiro. Tā ietvaros tiek būvēti termo apstrādes baseini, kas uzlabos bērza finierkluču termiskās apstrādes procesu, kā arī izbūvēta katlu māja un tiek veikta jauna tvaika katla uzstādīšana, tādējādi nodrošinot iespējami zemāko energopatēriņu un mazinot ietekmi uz vidi atbilstoši ES Klimata politikas prasībām.
“Būtiska kokapstrādes un ražošanas procesu modernizācija ļaus mums jau šogad sasniegt 2027. gadam izvirzītās prasības attiecībā uz vides politikas pamatnostādnēm un būt soli priekšā klimatneitralitātes mērķu ievērošanā. Pateicoties pasaulē labāko un inovatīvāko risinājumu ieviešanai, mēs ne tikai veicinām videi draudzīgu pieeju un rūpējamies par apkārtējās vides saglabāšanu, bet arī sekmējam uzņēmuma konkurētspēju un ražošanas kapacitāti,” uzsver Viesturs Krēvics, “Stiga RM” saplākšņa rūpnīcas direktors.
Energoefektīvāki termiskās apstrādes baseini
Sekmīgi īstenojot zaļās transformācijas aktivitātes, jau decembrī rūpnīcas teritorijā tiks pabeigta jaunu baseinu būvniecība, kuros tiks veikta bērza finierkluču hidro termiskā apstrāde. Atšķirībā no iepriekš izmantotajiem baseiniem, tie palielinās apstrādes procesa efektivitāti, vienlaikus samazinot kopējo enerģijas patēriņu līdz pat 2 MW. Turklāt jauns risinājums palīdzēs gandrīz pilnībā novērst koksnes mērcēšanai raksturīgu aromātu, tādējādi pozitīvi ietekmējot darbinieku un rūpnīcas apkaimē esošo iedzīvotāju labbūtību.
Ilgtspējīga tvaika enerģija ražošanas nodrošināšanai
Noslēgumam tuvojas katlu mājas būvniecība, kurā tiks uzstādīts pasaulē inovatīvākais tvaika katls, kas atbilst visām nākotnes vides prasībām. Tā kopējā jauda ir 12 MW, saražojot līdz 20 tonnām tvaika stundā un nodrošinot ievērojami augstāku lietderības koeficientu. Jaunais katls tiks kurināts ar mazvērtīgo koksni – šķeldu, koksnes atlikumiem un blakus produktiem no saplākšņa ražošanas procesa, tādējādi veicinot ilgtspējīgu bezatkritumu patēriņu un CO2 neitrālas enerģijas izmantošanu rūpniecībā.