Pirmo reizi Latvijā norisināsies kokrūpniecības nākotnes forums “Inovatori vai pieticīgi eksportētāji?”

Attīstība

Šodien, 25. janvārī, pirmo reizi Latvijā norisināsies kokrūpniecības nākotnes forums “Inovatori vai pieticīgi eksportētāji?”. Pasākums vienuviet pulcēs kokapstrādes un saistīto nozaru ekspertus, lai diskutētu par nozares aktualitātēm un izaicinājumiem, kā arī iezīmētu nākamos soļus, kas visiem kopā jāsper kokrūpniecības attīstības veicināšanai ilgtermiņā.

Pasākumā piedalīsies un ar savu redzējumu dalīsies Latvijas Bankas, Latvijas Kokrūpniecības federācijas, Ekonomikas un Zemkopības ministrijas eksperti, kā arī kokrūpniecības uzņēmumu pārstāvji. Interesentiem ir iespēja sekot līdzi foruma tiešraidei portālā LETA un Delfi, kā arī “Stiga RM” Facebook kontā. Sākums pl.10:00.

Forumu organizē viens no Latvijas vadošajiem koksnes nozares uzņēmumiem “Stiga RM”. Pasākuma ietvaros kokrūpniecības un saistīto nozaru profesionāļi un viesi analizēs aktuālo valsts ekonomisko situāciju caur ražojošo uzņēmumu un konkrēti kokrūpniecības prizmu, kā arī izcels tēmas un jautājumus, kuriem ir svarīgi pievērst uzmanību veiksmīgai nozares pastāvēšanai ilgtermiņā.  Savukārt paneļdiskusijas ietvaros eksperti sniegs savu redzējumu par risinājumiem, kā attīstīt kokrūpniecību esošajos apstākļos, kopīgi meklējot atbildi uz jautājumu – kā mēs Latvijā varētu ražot vairāk augstas pievienotās vērtības produktu?

“Patlaban Latvijas meža nozare piedzīvo sarežģītu un nenoteiktības pilnu laiku. Tāpēc šis ir īstais brīdis vienkopus pulcēt kokapstrādes un saistīto nozaru profesionāļus, lai veicinātu atklātu dialogu par nozares izaicinājumiem un iezīmētu nākamos soļus, kas mums visiem kopā jāsper krīzes pārvarēšanai un nozares ilgtermiņa attīstības un konkurētspējas celšanai. Viens no galvenajiem foruma diskusiju uzsvariem būs vērsts uz augstas pievienotās vērtības produktu ražošanas potenciālu, kas var palīdzēt mums izkļūt no izejvielu valsts slazda un izmantot Latvijā pieejamo resursu – koksni – daudz gudrāk un efektīvāk,” uzsver Andris Ramoliņš, “Stiga RM” īpašnieks.