Investējot iekārtās, “Stiga RM” nostiprina pozīciju Kanādas eksporta tirgū

Bērza saplāksnis

Turpinot gada sākumā uzsākto bērza saplākšņa rūpnīcas modernizācijas projektu, “Stiga RM” investēja 500 tūkstošus eiro saplākšņa laminēšanas presē. Iekārtas jaudas un funkciju paplašināšana ļauj saražot plašāku un būtiski vērtīgāku produktu klāstu, kas jau rezultējas ar panākumiem eksporta tirgos – panākta vienošanās par ievērojamu piegāžu apjomu palielināšanos uz ASV un Kanādu.

“Mūsdienās savu īpašību dēļ bērza saplāksnim ir daudz un dažādu izmantošanas iespēju, un tas pelnīti tiek uzskatīts par vienu no populārākajiem multifunkcionālajiem materiāliem. Ja par saplākšņa izmantošanu būvniecībā un galdniecībā dzirdējuši visi, tad tā pielietojums mašīnbūvē, kuģu būvē un pat kosmosa nozarē daudziem varētu būt jaunums. Pateicoties laminēšanas iekārtas modernizācijai, mēs spējam uzklāt katrā saplākšņa pusē atšķirīgu pārklājumu, kas paplašina gatava produkta izmantošanas iespējas. Savukārt taupīgāks pārklājuma filmu patēriņš, ko nodrošina jauna tehnoloģija, stiprinās ne tikai mūsu konkurētspēju, bet arī ilgtspējīgāku pieeju ražošanai,” stāsta Jānis Osis, “Stiga RM” attīstības direktors. 

Tāpat Jānis Osis norāda, ka pēc modernizācijas pieaugusi laminētā saplākšņa ražošanas produktivitāte – atsevišķu produktu kategorijās līdz pat trīs reizēm. Pateicoties gatavo produktu augstai pievienotai vērtībai un kvalitātei, kā arī spējai ražot ievērojami lielāku produkta daudzumu, interesi par to izrādījuši klienti no visas Eiropas, bet jo īpaši palielinājies pieprasījums no ASV un Kanādas. Būtiski palielinoties ražošanas apjomiem, “Stiga RM” produkcijas eksports, piemēram, uz Kanādu šogad pieaugs līdz pat četrām reizēm.

Kā ziņots iepriekš, “Stiga RM” ražotnes modernizācijā, tostarp jauno iekārtu iegādē un esošo tehnisko risinājumu pilnveidošanā, plāno investēt 22,4 milj. eiro, ievērojami palielinot ražošanas efektivitāti, apjomu un produktu kvalitāti. Ceļā uz tehniski inovatīvāko kokapstrādes uzņēmumu reģionā, netiek aizmirsts arī par ilgtspējīgu pieeju, izmantojot videi draudzīgākus un energoefektīvākus risinājumus iekārtu izvēlē. Nepārtraukti uzlabojot un automatizējot ražošanas procesus, tiek nodrošināti arī labāki darba apstākļi un moderna darba vide rūpnīcas darbiniekiem. Attīstības projekts ir uzsākts šī gada sākumā un norisināsies līdz 2024. gada beigām.