“Stiga RM” uzsāk bērza saplākšņa eksportu uz Austrāliju

Bērza saplāksnis

Mērķtiecīgi paplašinot eksporta tirgu ģeogrāfiju, viens no Latvijas vadošajiem koksnes nozares uzņēmumiem “Stiga RM” uzsāk eksportu uz Austrāliju. Latvijā ražoto augsti kvalitatīvo bērza saplāksni izmantos klinšu kāpšanas sienu izgatavošanā, un pirmās kravas piegādi plānots nodrošināt jau šogad. 

“Patlaban tirdzniecības apjomam starp Austrāliju un Latviju ir tendence augt, un tieši koksnes  izstrādājumi ir viena no trīs lielākajām Latvijas eksporta preču grupām. Esam gandarīti turpināt šo pozitīvo tendenci, uzsākot sadarbību ar vienu no vadošajiem kāpšanas sienu projektētājiem un uzstādītājiem Austrālijā un Āzijas reģionā. Pateicoties mūsu ražojumu kvalitātei un izturībai, kā arī pieredzei un spējām pasūtījumu izpildē, saredzam, ka šim virzienam ir potenciāls kļūt par vēl vienu regulāru piegādes galamērķi,” saka “Stiga RM” saplākšņa rūpnīcas direktors Viesturs Krēvics.

Šobrīd “Stiga RM” Kuldīgas saplākšņa rūpnīcā radītos produktus uzņēmums eksportē uz vairāk nekā 50 pasaules valstīm. Lielākais noieta tirgus šogad ir Vācija, otra lielākā eksporta valsts apjoma ziņā ir Lielbritānija un trešā – ASV. Līdzās šīm valstīm uzņēmuma eksporta kartē ir arī Nīderlande, Polija, Itālija, Čehija, Baltijas valstis, kā arī citas Centrālās un Ziemeļeiropas valstis. Vairāk nekā 90% no “Stiga RM” saražotās produkcijas tiek eksportēti.