Investējot teju 13 milj. eiro, pērn “Stiga RM” iegādājās gandrīz 1400 ha meža īpašumu

Meža apsaimniekošana

Stiprinot savu neatkarību no izejmateriālu pieejamības, lai arī turpmāk attīstītu augstvērtīgu produktu ražošanu, viens no Latvijas vadošajiem koksnes nozares uzņēmumiem “Stiga RM” 2023. gada laikā iegādājies meža īpašumus teju 1400 hektāru platībā. Meža īpašumu iegādē uzņēmums investēja nepilnus 13 milj. eiro.

 Mērķtiecīgi ieguldot īpašumu paplašināšanā, kopējās “Stiga RM” apsaimniekojamās platības aizvadītā gada nogalē sasniedza gandrīz 10 800 hektārus. Lielākā daļa no tiem ir tieši meža zemes, kur uzņēmums veic pilnu meža apsaimniekošanas ciklu, balstoties uz ilgtspējīgas mežu apsaimniekošanas principiem.

“Mēs izvirzījām meža īpašumu iegādi par vienu no aizvadītā gada prioritātēm un esam apmierināti ar rezultātu – pērnā gadā iegādātos 1400 hektārus var salīdzināt ar visas Kuldīgas platību, kur atrodas “Stiga RM” saplākšņa rūpnīca. Tieši tur, pievienojot koksnei mūsu zināšanas un tehnoloģiju sniegtās iespējas, top augstvērtīgi, pasaulē pieprasīti produkti. Pateicoties modernajai ražošanai un pievienotās vērtības radīšanai, “Stiga RM” ir iespēja piedāvāt meža īpašniekiem augstāko iespējamo cenu par viņu īpašumiem, apņemoties atbildīgi un ilgtspējīgi tos apsaimniekot,” uzsver “Stiga RM” īpašnieks Andris Ramoliņš.

Ņemot vērā situāciju tirgū, šogad uzņēmums turpinās iesākto, lielāku uzmanību pievēršot arī meža īpašnieku informēšanai par iespējām un riskiem, meklējot pircēju savam mežam. “Stiga RM” novērojumi liecina, ka bieži vien nepieredzējuši meža īpašnieki saskaras ar negodprātīgu attieksmi un neatbilstošu īpašumu novērtējumu, zaudējot tūkstošiem eiro. Lai pievērstu meža īpašnieku uzmanību šiem riskiem un mudinātu viņus aizdomāties par to, kas ar viņu īpašumu notiks pēc pārdošanas, uzņēmums sācis komunikācijas kampaņu ar saukli “Ļauj savam mežam pārdzimt Latvijā ražotos, kvalitatīvos materiālos!”. Iedzīvotāji tiks aicināti rīkoties pārdomāti un, lemjot par labu meža pārdošanai, priekšroku dot tiem pircējiem, kas ražo augstas pievienotās vērtības produkciju.