No reģionāla ģimenes uzņēmuma līdz pasaulē pieprasīta eksportētāja – “Stiga RM” aprit 30 gadi

Attīstība

Šomēnes viens no Latvijas vadošajiem mežizstrādes un kokapstrādes uzņēmumiem “Stiga RM” svin ievērojamu jubileju – 30 gadu pastāvēšanu tirgū. Tas dibināts 1994. gada maijā Tukumā un pēdējo gadu laikā no reģionāla ģimenes uzņēmuma ar padsmit kolēģiem ir izaudzis par uzņēmumu grupu un veiksmīgu eksportētāju ar noieta tirgiem visā pasaulē un vairāk nekā 550 darbinieku komandu.

Apvienojot zem vienota zīmola piecus grupas uzņēmumus, šobrīd “Stiga RM” darbojas kokapstrādē, mežizstrādē, metālapstrādē, kā arī kokmateriālu transportēšanā un nekustamā īpašuma attīstīšanā darbinieku vajadzībām. Kā atzīmē uzņēmuma īpašnieks Andris Ramoliņš, “Stiga RM” ir stāsts par vēlmi radīt iedvesmojošo piemēru, ka Latvijas uzņēmumi var sevi veiksmīgi parādīt uz pasaules biznesa arēnas – mērķtiecīgi attīstīties un būt konkurētspējīgi: “Mēs lepojamies, ka esam Latvijas uzņēmums un varam godam nest mūsu valsts vārdu pasaulē,” viņš uzsver.

Rada apstākļus, lai Latvija būtu augstvērtīgu produktu ražotāju valsts

“Gudri izmantota koksne” – šajā sauklī “Stiga RM” iekļauj savu mērķi un uzņēmuma biznesa filozofiju, ka Latvijā jāražo pēc iespējas vairāk pasaulē pieprasītu augstas pievienotās vērtības produktu, nevis jānodarbojas ar neapstrādāta meža vai pirmatnējas apstrādes produktu eksportu.

Tieši tāda bija uzņēmuma stratēģija pēdējos vairāk nekā desmit gados: modernizēt ražošanu, sekot līdzi pasaules tendencēm, ieviest jaunus produktus un attīstīt jaunas ražošanas līnijas, lai visai pasaulei piedāvātu Latvijā ražotus, kvalitatīvus produktus ar pievienoto vērtību. Šobrīd “Stiga RM “ražotnē Kuldīgā no Latvijas augstvērtīgas  bērza koksnes tiek ražots bērza saplāksnis, kas tiek eksportēts uz vairāk nekā 50 pasaules valstīm, ar lielāko noieta tirgu Vācijā, Lielbritānijā un ASV.

Tukumā 2026. gadā savu darbību uzsāks pasaulē modernākā koksnes ēveļskaidu akustisko plātņu (WWCB) ražotne. Savukārt par ieceri attīstīt vēl vienu – nu  jau trešo kokapstrādes rūpnīcu, “Stiga RM” paziņoja šī gada aprīlī, parakstot līgumu par Ogres kokzāģētavas “Norupe” iegādi. Pēc Konkurences padomes atļaujas saņemšanas, uzņēmums varēs pabeigt šo darījumu un īstenot ieceri esošās kokzāģētavas vietā, tuvāko gadu laikā uzcelt jaunu, modernu, tehnoloģiski attīstītu augstvērtīgas koksnes produktu ražotni.

“Liels gandarījums jubilejas gadā spert pirmo soli ārpus Kurzemes reģiona un attīstīt darbību arī Vidzemē, plašāk pielietojot uzkrātās zināšanas augstas pievienotās vērtības produktu ražošanā. Jo Latvijā spēsim piedāvāt interesantas un labi apmaksātas darba vietas, jo vairāk izglītotu speciālistu būs ieinteresēti palikt un nedoties meklēt darbu ārzemēs. Arī turpmāk mēs izmantosim iespējas veicināt Latvijas kokapstrādes nozares attīstību, to konkurētspēju un eksporta apjomu pieaugumu, sekmējot Latvijas ekonomikas un iedzīvotāju labklājību kopumā,” saka Andris Ramoliņš.