Saplākšņa ražotnes paplašināšanā “Stiga RM” investē 10,5 miljonus eiro

Ražošana

Viens no Latvijas vadošajiem kokapstrādes uzņēmumiem “Stiga RM” šogad ievērojami paplašinās savu bērza saplākšņa rūpnīcu, pievienojot ražošanas telpas 2900 kvadrātmetru platībā, un turpinās tās modernizāciju ar jaunām, energoefektīvām un videi draudzīgām iekārtām. Kopējās investīcijas darba ražīguma un produkcijas kvalitātes veicināšanas projektos šogad pārsniegs 10,5 miljonus eiro.

Jau šī gada pavasarī plānots demontēt rūpnīcas teritorijā esošo biroja ēku, tās vietā uzbūvējot termo apstrādes baseinu ar iekārtām. Vienlaikus tiek strādāts pie ražošanas ceha pārbūves un paplašināšanas, vēl vienas ražošanas ēkas būvniecības, ražošanas tehnikas remontbāzes izveides, kā arī jaunas biroja telpas iekārtošanas, kas nodrošinās darbiniekiem ērtāku un patīkamāku darba vidi. Attīstības projekti ļaus ievērojami palielināt ražošanas kapacitāti un veicināt energoefektivitāti, turpinot ieviest ilgtspējīgus darbības principus ražošanas procesā.

“Ražošanas ēkas pārbūve un ražošanai paredzētās teritorijas paplašināšana paredzēta divās kārtās, un tas ir ambiciozs projekts, kas norisinās kopš pagājušā gada. Pērn iesāktās modernizācijas aktivitātes un jaunu iekārtu uzstādīšana, izmantojot pasaules vadošo iekārtu ražotāju risinājumus, turpināsies visu šo gadu un padarīs ražošanas procesu vēl jaudīgāku, energoefektīvāku un videi draudzīgāku,” uzsver “Stiga RM” saplākšņa rūpnīcas direktors Viesturs Krēvics.

Šobrīd finiša taisnē ir katla mājas būvniecība, tvaika ražošanai uzstādot jaunu, tehnoloģiskajam procesam nepieciešamu Polytechnik 12 MW katlu, kas ļauj izmantot zemākas kvalitātes šķeldu un mizu no ražošanas atlikumiem. Polytechnik ir Austrijas uzņēmums, līderis ilgtspējīgos un CO2 neitrālos enerģijas risinājumos.

Paralēli katlu mājas modernizācijai turpinās koksnes atlikumu pārstrādes šķeldotāja un konveijeru, kā arī špaktelēšanas līnijas uzstādīšana. Top konveijeru sistēma iekšējās loģistikas nodrošināšanai un tiek uzstādīta ar Mecano kamerām aprīkota kaltes šķirošanas līnija Raute ar datorredzes funkcionalitāti, optimizējot kvalitātes novērtēšanas un šķirošanas procesus. Līdz gada beigām modernizācijas pasākumi gaidāmi arī vairākās citās iekārtās un ražošanas līnijās.

Kopējās “Stiga RM” saplākšņa rūpnīcas attīstības projekta izmaksas divu gadu laikā pārsniegs 22,4 miljonus eiro. Tas ir sākts aizvadītā gada sākumā un norisināsies līdz šī gada beigām, būtiski palielinot ražošanas un eksporta apjomus.

Rūpnīcas attīstība nodrošinās arī jaunas darba vietas augsti kvalificētiem inženierzinātņu speciālistiem. Šobrīd rūpnīca nodrošina 278 labi apmaksātu darba vietu un pēc paplašināšanas projektu pabeigšanas plānots štata vietu pieaugums. 2023. gadā “Stiga RM” bija Kuldīgas lielākais darba devējs un nodokļu maksātājs.