Atbalstot topošos speciālistus, “Stiga RM” uzsāk sadarbību ar Ventspils Tehnikumu

Rūpes par sabiedrību

Lai atbalstītu jaunu speciālistu sagatavošanu darba tirgum, viens no vadošajiem koksnes nozares uzņēmumiem “Stiga RM” noslēdz sadarbību ar Ventspils Tehnikumu. Tās ietvaros “Stiga RM” darbosies pie izglītības satura jautājumiem, īstenos darba vidē balstītas mācības, nodrošinās prakses vietas, piedalīsies dažādos mācību procesos, kā arī nozarei saistītos pasākumos.

“Šādām sadarbībām ir ilgtermiņā plūcami augļi. Mūsu jaunieši ir mūsu nākotne – tie, kas turpinās būvēt Latviju par tādu valsti, kas ir konkurētspējīga un eksportspējīga, radot augstas pievienotās vērtības produktus. Tāpēc mēs esam gatavi tajā investēties – tas ne tikai attīstīs dažādas topošo speciālistu kompetences un prasmes, bet arī paaugstinās kvalitatīva darbaspēka pieejamību un dos savu artavu kopējai Latvijas ekonomikas attīstībai. Kokrūpniecības nozarē ir nepieciešami automehāniķi, mehatroniķi, atslēdznieki un metinātāji, un tieši šādus speciālistus sagatavo Ventspils Tehnikums. Esam priecīgi par vēl vienu veiksmīgi noslēgtu sadarbību. Lai Latvija top spēcīgāka!” stāsta “Stiga RM” īpašnieks Andris Ramoliņš.

“Tehnikumam un uzņēmumam ir vienots redzējums par turpmāko sadarbību un konkrētiem rīcības soļiem. Lai tehnikuma audzēkņi gūtu pēc iespējas plašāku izpratni par nozari un uzņēmuma darbu, tiks organizētas mācību ekskursijas. Tāpat tiks plānotas darba vidē balstītas mācības – prakse, tās laikā pielietojot jaunākās tehnoloģijas. Sadarbības ietvaros arī organizēsim profesionālo meistarības konkursu, kā arī pilnveidosim tehnikuma pedagogu profesionālās kompetences. Ieguvēji būsim mēs visi – Ventspils Tehnikuma audzēkņi gūs praktisku pieredzi uzņēmumā, savukārt uzņēmumam būs pieejami labi sagatavoti un augsti kvalificēti darbinieki. Esmu pārliecināta, ka efektīvs un dinamisks kopdarbs ir un būs mūsu panākumu atslēga, lai sasniegtu mūsu kopīgos mērķus,” norāda Antra Gārbena, Ventspils Tehnikuma direktores vietniece praktisko mācību un darba vidē balstītās apmācības darbā.