Sadarbība ar Dailes teātri

Rūpes par sabiedrību

Latvijas kultūrai ir svarīga loma nacionālās identitātes, piederības sajūtas un saliedētības stiprināšanā, tāpēc mēs ar lielu gandarījumu atbalstām Dailes teātri un jauno aktieru kursu ar mūzikas izglītības specializāciju. Tāpat, pateicoties “Stiga RM” līdzfinansējumam un atbalstam, tiek uzsākta arī Lielās zāles skatuves grīdas pakāpeniska nomaiņa. Tagadējā skatuves grīda savu mūžu ir godam nokalpojusi – vairāku desmitu gadu laikā uz tās tapusi Dailes teātra vēsture. 

“Skatuves dēļi ir kas vairāk nekā koks. Tie gadu laikā ir burtiski piesūkušies ar aktieru atstātajām emocijām un izrāžu enerģiju, un to nomaiņai ir arī simboliska nozīme. Mūsu jaunajai skatuvei būs vajadzīgs visaugstākās kvalitātes Latvijas koks, un ir lieliski, ka Latvijā ir spēcīgs pašmāju uzņēmums “Stiga RM”, kas izvēlējies atbalstīt mūs ar tik būtisku ieguldījumu. Un ne tikai materiālu ieguldījumu skatuves nomaiņā, bet arī finansiālu ieguldījumu Latvijas teātra nākotnē, domājot par jauno Dailes aktieru kursu. Teātrim šis ir liels notikums,” saka Dailes teātra direktors Juris Žagars.

“Stiga RM” sadarbības un atbalsta projektu koordinatore Anna Ramoliņa: “Latvijas kultūrai ir svarīga loma nacionālās identitātes, piederības sajūtas un saliedētības stiprināšanā, tāpēc “Stiga RM” ar lielu gandarījumu atbalsta Dailes teātri. Esam priecīgi, ka varam sniegt savu pienesumu jaunu Latvijas talantu izglītībā. Koksne iegūst pievienoto vērtību tad, kad to apstrādā, pievieno tai zināšanas un tehnoloģiju sniegtās iespējas, radot vērtīgu materiālu. Tieši tāpēc “Stiga RM” sauklis ir “Gudri izmantota koksne”. Gudra pieeja un zināšanas vairo vērtību – arī aktieriem ceļā uz īsto meistarību neiztikt bez zināšanu pārņemšanas, “apstrādājot” savu iedzimto talantu. Šoreiz mēs esam gandarīti atbalstīt Dailes teātra ieceri jauno aktieru prasmes papildināt ar īpašu muzikālās izglītības “pievienoto vērtību”. Tāpat ticam, ka teātra atjaunotā skatuve piedzīvos vēl spožākus teātra panākumus, nekā Dailei jau ir patlaban.”