”Stiga RM” noslēdz sadarbību ar LBTU par atbalstu izglītībā un zinātnē

Rūpes par sabiedrību

Februāra izskaņā viens no Latvijā vadošajiem kokapstrādes uzņēmumiem “Stiga RM” noslēdza sadarbības līgumu ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU) par atbalstu zinātnei un izglītībai.

Sadarbības ietvaros “Stiga RM” finansiāli atbalstīs Latvijā unikālas Meža apsaimniekošanas un koksnes izmantošanas ekspozīcijas izveidi LBTU Meža un vides zinātņu fakultātē. Izmantojot interaktīvos un digitālos ekspozīcijas risinājumus, ekspozīcijas apmeklētāji varēs uzzināt, kā no stāda nonākt līdz augstvērtīgiem Latvijā ražotiem produktiem ar augstu pievienoto vērtību, atklājot meža apsaimniekošanas ciklus, Latvijas mežu daudzveidību un koksnes izmantošanas iespējas un pielietojumu.

“Stiga RM” ir apņēmusies nodrošināt arī prakses vietas topošiem meža nozares speciālistiem. Viņiem būs iespēja iepazīties ar meža un kokapstrādes nozares speciālistu ikdienu, iegūstot praktisku pieredzi gan darbā ar meža tehniku, gan ar augsti tehnoloģiskām kokrūpniecības un metālapstrādes iekārtām “Stiga RM” rūpnīcās. Tāpat uzņēmums ņems dalību dažādos, kopīgi organizētos nozarei un sabiedrībai saistošos pasākumos.

“LBTU Meža un vides zinātņu fakultāte ir ieviesusi praksē balstītu studiju procesu, iesaistot tajā nozares profesionāļus un sadarbojoties ar nozares uzņēmumiem. Tā ietvaros topošajiem inženieriem un nozares profesionāļiem tiek dota iespēja ne tikai noklausīties nozares ekspertu lekcijas, bet arī praktiski piedalīties ražošanas procesā, tādējādi jau studiju laikā sākot izprast ražošanas nianses. Veiksmīgi uzsāktā sadarbība ar Latvijas kapitāla uzņēmumu “Stiga RM”, kas tiek arī dokumentāli nostiprināta, parakstot sadarbības līgumu, studentiem pavērs vēl plašākas iespējas studiju laikā iegūt profesionālās kompetences, kas jaunajam speciālistam ir tik nepieciešamas, nonākot darba tirgū. Savukārt kopīgi uzsāktais Meža apsaimniekošanas un koksnes izmantošanas ekspozīcijas izveides projekts būs ieguvums ne vien studējošajiem, bet arī sabiedrībai kopumā, jo šī būs unikāla ekspozīcija Latvijas mērogā”, stāsta Meža un vides zinātņu fakultātes dekāns Linards Sisenis.

“Līdz šim par kokapstrādes nozari tika domāts šauri, neizmantojot tās pilno potenciālu attiecībā uz inovācijām, izglītību un attīstību zinātnē. Taču ar pieaugošo pieprasījumu pēc gudri izmantotas koksnes, rodas arī nepieciešamība pēc jauniem, ambicioziem un zinošiem nozares speciālistiem, kas ienesīs svaigu elpu nozarē. Sadarbība ar LBTU ļaus šo ceļu iet ātrāk, palīdzot pilnveidoties topošajiem speciālistiem. Tāpat sadarbība paver jaunas iespējas, kā popularizēt kokapstrādes nozari, padarot to saistošu arī jaunajai paaudzei, kas, iespējams, šo izvēlētos kā savu nākotnes karjeras ceļu. Esam pārliecināti, ka šis ir pareizais ceļš, kā veicināt ilgtspējīgas nozares attīstību un stiprināt to,” stāsta Andris Ramoliņš, “Stiga RM” īpašnieks.