“Stiga RM” grupas uzņēmumi apvienojās zem vienota ģimenes zīmola

Attīstība

Viens no Latvijas vadošajiem mežizstrādes un kokapstrādes uzņēmumiem “Stiga RM” pabeidza strukturālās izmaiņas un apvienoja piecus grupas uzņēmumus zem vienota zīmola. Turpmāk  visi grupas uzņēmumi darbosies zem ģimenes zīmola – “Stiga RM”. Izmaiņas veiktas gan uzņēmumu nosaukumos, gan vadības komandās, tādējādi vienkāršojot grupas korporatīvo pārvaldību un veicinot uzņēmumu izaugsmi un atpazīstamību. Izmaiņas nav skārušas esošo īpašnieku struktūru, un Ramoliņu ģimene arī turpmāk pārvaldīs uzņēmuma darbību.

Stiga RM īpašnieks Andris Ramoliņš uzsver, ka grupas strukturālās izmaiņas ir nākotnē vērstas izaugsmes apliecinājums: “Grupas stratēģiskais mērķis – attīstīt arvien augstākas pievienotās vērtības ražošanu, digitalizējot un automatizējot procesus. Ceļā uz pārdomātu un ilgtspējīgu izaugsmi būtisku uzmanību pievēršam augstiem korporatīvās pārvaldības un caurredzamības standartiem. Veiktās izmaiņas veicinās saprotamu kopējā zīmola komunikāciju sabiedrībai, vienlaikus saglabājot grupas uzņēmumu savstarpējo neatkarību lēmumu pieņemšanas procesā. Vienots ģimenes zīmols un saliedēta profesionāļu komanda ar skaidri sadalītām atbildības jomām un mērķiem paātrinās lēmumu pieņemšanas procesu un plānoto projektu īstenošanu, veicinot strauju uzņēmuma attīstību, tā vērtības palielināšanu.”

Kā liecina provizoriskie dati, 2022. gadā kopējais Stiga RM grupas uzņēmumu apgrozījums pārsniedzis 80 miljonus eiro, savukārt ieguldījumi augstākas pievienotās vērtības ražošanas projektos veidoja 18 miljonus eiro. Arī šī gada izaugsmes mērķi ir ambiciozi – plānots ievērojami palielināt jaudu Stiga RM bērza saplākšņa rūpnīcā Kuldīgā, investējot tajā 22 milj. eiro, kā arī sākt jaunas koksnes paneļu rūpnīcas būvniecību Tukuma novadā, kuras izveidē plānots ieguldīt ap 30 milj. eiro. Līdzfinansējumu abu projektu realizācijai nodrošināja “OP Corporate Bank plc” filiāle Latvijā, piešķirot 6,5 miljonus eiro saplākšņa rūpnīcas modernizācijai un 11,1 miljonus eiro jaunās kokšķiedras plātņu ražotnes iekārtu iegādei. 

Tāpat šogad plānots īstenot  vairākus citus projektus, lai veicinātu augstas pievienotās vērtības produktu attīstību, no kuriem viens  ir saņēmis Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) apstiprinājumu dalībai aizdevumu programmā “Lielo un vidējo komersantu investīciju aizdevumi ar kapitāla atlaidi konkurētspējas veicināšanai” 5,1 milj. eiro apmērā. Šobrīd jau norisinās darbs pie ALTUM līdzfinansējuma saņemšanas.

Jaunie grupas uzņēmumu nosaukumi un vadības komanda

Pēc veiktajām izmaiņām nosaukumos un valdēs Stiga RM grupā ietilpst pieci uzņēmumi, kuri turpina darbu dažādos virzienos:

  • SIA Stiga RM darbojas mežsaimniecības un mežizstrādes jomā, kā arī šķeldas un saplākšņa ražošanā. Sabiedrības valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināts Andris Ramoliņš un iecelti četri valdes locekļi – Viesturs Krēvics, Raivis Cakuls, Jānis Osis un Raimonds Svikšs. Visas amatpersonas ir augstākā līmeņa profesionāļi ar ilggadēju pieredzi Stiga RM grupas uzņēmumu vadībā. 
  • SIA Stiga RM Distribution turpinās attīstīt saplākšņa tirdzniecību. Par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju ievēlēts Andris Ramoliņš, savukārt valdes locekļu pienākumus pildīs Raivis Cakuls un Viesturs Krēvics.
  • SIA Stiga RM Transports (iepriekšējais nosaukums – SIA Vella Kalpi) turpinās apaļo kokmateriālu transportēšanas pakalpojumu nodrošināšanu. Uzņēmuma valdes locekļa pienākumus tāpat kā līdz šim pildīs Mārtiņš Ramoliņš.
  • SIA Stiga RM Metāls (iepriekšējais nosaukums – SIA Līgo Auto) attīstīs metālapstrādes rūpnīcu, kā arī kokvedēju un meža tehnikas remonta pakalpojumus. Plānots, ka uzņēmuma nosaukuma maiņa oficiāli tiks apstiprināta tuvāko dienu laikā. Darbu uzņēmuma valdē turpinās esošā valdes locekle Anna Ramoliņa.    
  • SIA Stiga RM Nami (iepriekšējais nosaukums – SIA Temporum) attīstīs daudzīvokļu māju būvniecību uzņēmuma darbiniekiem. Par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju ievēlēts Andris Ramoliņš, bet valdes locekļu amatus pildīs Raivis Cakuls un Jānis Osis. 

Stiga RM uzņēmumos kopā strādā vairāk nekā 500 darbinieku.