“Stiga RM” mežizstrādes speciālisti tiks apmācīti ar simulatora palīdzību

Meža apsaimniekošana

Lai stiprinātu mežizstrādes tehnikas operatoru prasmes un paaugstinātu viņu kvalifikāciju, viens no Latvijas vadošajiem koksnes nozares uzņēmumiem “Stiga RM” iegādājies PONSSE Full simulatoru, kas nodrošinās modernu un realitātei pietuvinātu mācību vidi, atrodoties komfortablā un labiekārtotā vidē pat simtiem kilometru attālumā no meža. Jaunā aprīkojuma iegādē uzņēmums investējis 72 tūkstošus eiro, un apmācības ar simulatoru plānots uzsākt nākamā gada pavasarī. 

PONSSE Full simulators ir jaunās paaudzes digitālo tehnoloģiju sistēma, kas aprīkota ar trim ekrāniem, nodrošinot reālistisku meža vidi un detalizētus attēlus profesionālām apmācībām. Šī apmācību sistēma būs īpaši noderīga jaunajiem speciālistiem bez iepriekšējas darba pieredzes, kurus uzņēmums labprāt aicina savā komandā un cer noturēt Latvijā. Ar simulatora palīdzību “Stiga RM” darbinieki varēs veikt dažādus tematiskos vingrinājumus un pilnvērtīgi apgūt mežizstrādes iekārtu vadību, kā arī modelēt un novērst biežāk pieredzētos iekārtu darbības traucējumus.

“Iegādājoties jauno PONSSE Full simulatoru, mēs “Stiga RM” mežizstrādes tehnikas operatoriem  nodrošināsim mūsdienīgu un praktiskās zināšanās balstītu apmācību vidi, kas palīdzēs iegūt nepieciešamo pieredzi darbā ar jaunākajām mežizstrādes tehnoloģijām un nodrošināt augstākus darbības rezultātus un efektivitāti. Šis pirkums ir tikai viens no soļiem mūsu darbinieku kompetences celšanai, jo arī turpmāk plānojam attīstīt dažādas apmācību iespējas gan profesionālo, gan personīgo mērķu sasniegšanai,” stāsta “Stiga RM” īpašnieks Andris Ramoliņš.

Simulators palīdzēs aizsargāt aprīkojumu un saudzēt mežu, turklāt mācīšanās ar simulatoru ir daudz drošāka un lētāka nekā ar reālām iekārtām mežā. Šī pilna spektra apmācību sistēma nodrošina arī izcilas ergonomiskās prasības, rūpējoties par operatoru veselību un padarot ilgtermiņa mācīšanos patīkamāku.