Tukumā top jauna rūpnīca – “Stiga RM” koksnes akustisko plātņu ražotne

Ražošana

Paplašinot savu darbību augstas pievienotās vērtības produktu ražošanā, viens no Latvijas vadošajiem koksnes nozares uzņēmumiem “Stiga RM” sācis jaunas akustisko koka plātņu rūpnīcas būvniecību Tukuma novadā. Šodien, 16. jūnijā, klātesot ekonomikas ministrei Ilzei Indriksonei, zemkopības ministram Didzim Šmitam, Tukuma novada domes priekšsēdētājam Gundaram Važam, kā arī “Stiga RM” vadības komandai, topošās ražošanas ēkas pamatā tika iemūrēta laika kapsula.

“Šodien mēs svinam ne tikai jauna būvniecības posma sākumu, bet atzīmējam būtisku soli Latvijas augstvērtīgas rūpniecības attīstībā. Jau 2026. gadā darbību uzsāks ražotne, kas nodrošinās kvalitatīvas, mūsdienīgas, ilgtspējīgas un videi draudzīgas koka produkcijas ražošanu pašmāju un eksporta tirgiem. Tā būs vieta pievienotās vērtības radīšanai un drošu ideju realizēšanai – moderna un jaudīga koksnes ēveļskaidu akustisko plātņu rūpnīca,” uzsver “Stiga RM” īpašnieks Andris Ramoliņš.  

Investīcijas projekta īstenošanā sasniegs vairāk nekā 30 milj. eiro, no kuriem teju pusi “Stiga RM” nosegs no pašu līdzekļiem, 11,1 milj. lielam aizdevumam ir piešķirts OP Corporate Bank kredīts, savukārt 4,5 milj. eiro ir ALTUM piešķirtais valsts līdzfinansējums. 

“Ikviens jauns uzņēmējdarbības projekts ir apliecinājums mūsu uzņēmēju ambīcijām veicināt ieguldījumus Latvijas ekonomikā. Lai motivētu uzņēmējus realizēt zināšanu ietilpīgus projektus un radīt augstas pievienotās vērtības produktus Latvijā, Ekonomikas ministrija izstrādāja jaunu atbalsta programmu lieliem investīciju projektiem. Prieks, ka uzņēmēji šo atbalstu uzmanto, lai veiktu ieguldījumus jaunu produktu izstrādē un  tehnoloģisko procesu ieviešanā, sadarbotos ar vietējiem mazajiem uzņēmējiem un nodrošinātu jaunas darba vietas. Tas ir svarīgi mūsu tautsaimniecības turpmākai attīstībai,” norāda ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

Projekta rezultātā tiks izbūvēta gandrīz 15 tūkstošus kvadrātmetru liela ražošanas ēka ar pieguļošu infrastruktūru, nodrošinot vairāk nekā 100 jaunu, labi apmaksātu darbavietu.

“Esmu gandarīts, ka Latvijā turpina mūsu vērtīgākajam dabas resursam – kokam – pievienot vērtību. Jaunas koksnes ēveļskaidu akustisko plātņu rūpnīcas būvniecības uzsākšana būs svarīgs solis turpmākajā Latvijas kokrūpniecības nozares attīstībā un, kas ne mazāk svarīgi, turpinās ieviest jaunākos tehnoloģiskos risinājumus, kas balstīti uz dabas ilgtspējas nodrošināšanu. Turklāt šāda veida uzņēmumi ne tikai veicina Latvijas ekonomikas attīstību, bet arī palīdz nodrošināt labklājību un darbavietas mūsu iedzīvotājiem. Novēlu veiksmi rūpnīcas būvniecības gaitās un drīzu ražošanas uzsākšanu!” piebilst zemkopības ministrs Didzis Šmits. 

“Mums, Tukuma novada pašvaldībai, ir liels prieks un lepnums par ikvienu uzņēmēju, kas darbojas mūsu novada teritorijā. Par šo projektu “Stiga RM” īpašnieks Andris Ramoliņš sapņoja jau vairākus gadus, un šodien sapņi piepildās. Šīs ražotnes atvēršana sniegs iespēju mūsu iedzīvotājiem strādāt modernos un augsti automatizētos darba apstākļos. Turklāt tas, ka mūsu uzņēmēji var konkurēt ar kaimiņu zemju uzņēmējiem, pierāda šī projekta un konkrēti “Stiga RM” augstās ambīcijas. Vēlam veiksmi arī turpmākajos darbos un projektos,” vēl Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa.

Rūpnīcā tiks ražotas koksnes ēveļskaidu akustiskās plātnes (WWCB, wood wool cement board), kas ir cilvēkam un videi draudzīgs materiāls, CO² neitrāls un izgatavots no dabīgiem materiāliem – koka ēveļskaidām un cementa. Tam piemīt virkne funkcionālu īpašību, piemēram,  ilgtspēja, augstvērtīga skaņas un siltuma izolācija, ugunsdrošība, piemērotība dažādiem apdares un dizaina risinājumiem, kā arī dabīgā izturība. Pateicoties materiāla priekšrocībām, tas ir plaši izmantots daudzviet pasaulē, tāpēc vairāk nekā 90 % saražotās produkcijas plānots eksportēt uz Skandināvijas, Eiropas, Tuvo Austrumu, kā arī Ziemeļamerikas valstīm.