Veicinot bezatkritumu ražošanu, “Stiga RM” investē 0,9 milj. eiro efektīvākā koksnes atlikumu pārstrādē

Ražošana

Rūpējoties par pilnīgu koksnes izmantošanu un efektīvāku ražošanas atlikumu pārstrādi, “Stiga RM” investē 0,9 milj. eiro bezatlikumu tehnoloģijas modernizācijā. Uzņēmums noslēdza līgumus ar pasaules līmeņa kokapstrādes risinājumu izstrādātājiem par lobīšanas atlikumu šķeldotāja un šķeldu transportēšanas konveijera piegādi Kuldīgas rūpnīcā, kas padarīs koksnes atlikumu pārstrādes procesu tehnoloģiskās un enerģētiskās šķeldās daudz efektīvāku, rūpnīcas darbiniekiem drošāku un videi draudzīgāku.

“Koksne ir ilgtspējīgs un ļoti vērtīgs resurss, tāpēc ir svarīgi jēgpilni izmantot katru kubikmetru, piešķirot tai maksimālu pievienoto vērtību. Esam atraduši piemērotāko risinājumu, lai arī tos mazvērtīgos koksnes atlikumus, kas paliek pāri saplakšņa ražošanas procesā, vēl efektīvāk pārveidotu tirgū pieprasītajos produktos. Investējot bezatlikumu ražošanas tehnoloģijās un automatizējot ražošanas un transportēšanas procesus, mēs nodrošināsim lielāku darba drošību un mazāku slogu saviem darbiniekiem, uzlabosim gala produkta kvalitāti un izmantosim pilnīgi visu koksni produktu radīšanā, kas ir gan ilgtspējīgi, gan arī finansiāli izdevīgi,” uzsver Jānis Osis, “Stiga RM” attīstības direktors.  

Līgumi par jauno iekārtu piegādi ir noslēgti ar vadošiem kokapstrādes risinājumu izstrādātājiem. Vācijas uzņēmums “Vecoplan AG” nodrošinās augstas ražības un kvalitātes lobīšanas atlikumu (lēveru un kodolu) šķeldotāja piegādi. Savukārt šķeldu transportēšana no saražošanas vietas līdz uzglabāšanas vietai tiks veikta, izmantojot modernu, energoefektīvu transportieri, aizstājot līdz šim izmantoto traktortehniku. Tas mazinās fosilās degvielas patēriņu, atbrīvos no papildu slodzes rūpnīcas iekšējo infrastruktūru un veicinās darbinieku darba drošību. Šo transportēšanas konveijeru ar kopējo garumu 270 metri piegādās Zviedrijas uzņēmuma “Plåt & Spiralteknik i Torsås AB” pārstāvis “Swedabo AB”.